Vechiul şef al Agenţiei pentru Protecţia Mediului (APM) Cluj, Septimiu Sânmărghiţan, va prelua, din nou, conducerea instituţiei. El a câştigat un proces în care a cerut anularea ordinului de demitere din postul de director executiv al APM.După demiterea lui Septimiu Sânmărghiţan, la conducerea instituţiei a fost numită Mariana Leş, de la PDL, proprietara Hotelului Topaz. În ultimele două luni, postul de director interimar a fost ocupat de Liana Mureşan, şefa Serviciului de Monitorizări din cadrul agenţiei clujene.
Related posts
-
Inițiativă: Elevii din Jucu, premiați cu biciclete, trotinete și role
Primăria comunei Jucu a găsit o nouă modalitate pentru a-i stimula pe copii să învețe. Ea... -
SportinCluj: Restricții de trafic pe durata competiției Cluj Running Festival
Cluj-Napoca va găzdui prima ediție a competiției de atletism Cluj Running Festival. Aceasta este programată în... -
Inovație pentru o economie durabilă în Sibiu: Proiectul RIBES accelerează tranziția către bioeconomia circulară
Regiunea Sibiului devine un punct central în eforturile europene de tranziție de la modelele economice liniare...
