Locatarii unui bloc de pe strada Alexandru Vlahuță din Cluj-Napoca primesc, începând din această toamnă, apă caldă și căldură prin sistemul centralizat de furnizare al energiei termice. Astfel, un număr de 112 apartamente care își asigurau căldura și apa caldă prin intermediul a trei centrale termice de scară s-au rebranșat la Rețeaua Regiei Autonome de Termoficare, după 12 ani de când s-au deconectat de la sistemul de încălzire centralizat.Pe lângă lucrările de reconectare, care au fost gratuite, au fost montate aparatele de măsură la branșamentul fiecărei scări, respectiv contoare de apă caldă și încălzire. Agentul termic este furnizat de CT 4 Grigorescu. În această toamnă, 350 de apartamente s-au rebranşat la sistemul centralizat de încălzire. R.A.Termoficare Cluj-Napoca se află în prezent în discuții și cu reprezentanții altor Asociații de Proprietari din municipiu pentru rebranșarea imobilelor la sistemul centralizat.
Related posts
-
Nicușor Dan, la Cluj: România ar putea avea un nou premier desemnat vineri
O nouă propunere de premier ar putea fi făcută vineri, după ce, mâine, vor avea loc... -
EXCLUSIV: Vizită incognito a președintelui Nicușor Dan la Cluj
Președintele României, Nicușor Dan, a vizitat astăzi Clujul. El nu a avut nici un eveniment public... -
Polițiștii clujeni au împărțit amenzi șoferilor pentru consumul de alcool și droguri
Plițiștii de la rutieră, din cadrul IPJ Cluj, împreună cu efectivele structurilor rutiere din județ, au...
