Filiala clujeană a partidului Forța Civică critică modul în care sunt reluate lucrările la Autostrada Transilvania. Gabriela Rădoiu-Leș, candidatul FC Cluj la alegerile europene, a fost deosebit de vehementă.”Forța Civică Cluj își exprimă indignarea față de tentativele nerușinate ale rețelei pesediste de a-i mitui pe clujeni, ca să le ia voturile. După montarea panourilor mincinoase prin care se lăuda cu inaugurarea de către guvernul Ponta a 280 de km de autostradă, dintre care 153 în Transilvania, PSD Cluj anunță acum că se reiau lucrările la autostrada Transilvania, în debutul campaniei electorale pentru europarlamentare. Reamintim clujenilor că, de când este la guvernare, Ponta nu a făcut decât să taie panglica în 2013 la tronsonul 4 al porțiunii Sibiu-Orăștie, lucrări inițiate și finanțate de guvernele Boc și Ungureanu. Populismul cras și jenant prin care PSD-ul încearcă din nou să ne prostească în această perioadă electorală este revoltător și arată adevărata față a acestui partid”, afirmă Gabriela Rădoiu-Leș, care este și președintele Forței Civice Cluj.
Related posts
-
Zone de odihnă, spații de primire și spațiu multifuncțional la Muzeul Goga din Ciucea
Consiliul Județean Cluj a încheiat contractul de execuție a lucrărilor de reabilitare, restaurare, consolidare și conservare... -
NewsEdge: Amenda pentru că ți-ai uitat permisul acasă ar putea fi eliminată
Un proiect de lege care elimină amenda pentru șoferii ce uită permisul de conducere sau certificatul... -
Performanță europeană pentru elevii clujeni
Consiliul Județean Cluj felicită echipa de robotică PrimeTech a Liceului de Informatică „Tiberiu Popoviciu” din Cluj-Napoca...
