Universitatea Cluj s-a făcut de râs în primul meci al noului sezon şi a pierdut la scor de tenis în deplasarea de la Târgu-Jiu, 2-6 cu Pandurii.Evoluţia proastă din meciurile amicale a continuat şi în prima etapă a noului sezon pentru Universitatea Cluj. Elevii lui Claudiu Niculescu au fost chinuiţi de căldură, dar mai ales de adversarii de la Pandurii Târgu-Jiu, cărora nu le-au pus mai deloc probleme. Gazdele s-au distrat cu adversarii lor mult mai modeşti încă din primele minute ale meciului din Oltenia, iar după nici 30 de minute scorul arăta 3-0 pentru Pandurii. Până la pauză clujenii au reuşit să reducă din diferenţă, prin Pătraşcu, însă în a doua repriză gorjenii au preluat din nou controlul meciului. Rămaşi fără DaSilva, eliminat pentru un henţ în careu, oaspeţii nu au mai avut ce face decât să numere golurile din propria poartă. Pandurii au mai avut încă alte trei reuşite, care au eclipsat golul lui Păcurar şi s-au impus, la final, cu 6-2. Un scor dureros pentru alb-negrii, dar perfect conform cu realitatea din teren, iar Universitatea a arătat că mai are enorm de lucru pentru a putea spera, cel puţin, să lupte pentru evitarea retrogradării.
Related posts
-
Clujul, vizat de o atenționare de viituri și inundații
O atenționare hidrologică, valabilă în intervalul 23 iunie, ora 12:00 – 24 iunie, ora 09:00, privind... -
Biciclete, trotinete și role în loc de simple diplome: Cum sunt stimulați să învețe elevii unei școli din județul Cluj
Finalul de an școlar aduce o dublă bucurie pentru elevii Școlii Gimnaziale „George Barițiu” din Jucu... -
Localitatea din România unde oamenii au rămas blocați în propriile curți din cauza centurii aflate în construcție
Mai multe familii din oraşul ilfovean Pantelimon nu mai au cum să ajungă în curţile locuinţelor,...
