SUPERB: CFR Cluj a învins-o pe ȚSKA Sofia cu 2-0

Campioana României, CFR Cluj, a învins-o, în deplasare, cu scorul de 2-0, pe ȚSKA Sofia. Cele două goluri ale clujenilor au fost înscrise de Rondon, în minutul 53, și de Deac, în minutul 74, din penalty.

Vicecampioana Bulgariei a dominat prima repriză, însă CFR Cluj a reușit să echilibreze jocul. ”Explicația este valoarea adversarului. Noi nu avem asemenea adversari în campionatul României”, a spus antrenorul Dan Petrescu.

În cea de-a doua repriză, CFR Cluj a dominat partida și a reușit să obțină o victorie importantă. În cealaltă partidă a grupei, AS Roma a învins cu scorul de 2-1 echipa elvețiană Young Boys Berna. În acest moment, pe primul loc se află CFR Cluj, urmată de AS Roma, apoi de Young Boys Berna și de ȚSKA Sofia.