Consiliul Judeţean Cluj şi Centrul Agro Transilvania, societate comercială aflată sub autoritatea forului administrativ judeţean, anunţă deschiderea la Dezmir, în incinta pieţei agro-alimentare de gros a Clujului, pentru al treilea an consecutiv, a unui punct autorizat pentru sacrificarea mieilor. Punctul pentru sacrificarea mieilor va fi deschis în perioada 25-26 martie 2016, în preajma sărbătoririi Paștelui Roman-Catolic și Protestant, respectiv în perioada 28-30 aprilie 2016, în preajma sărbătoririi Paștelui Ortodox și Greco-Catolic.Acest punct de sacrificare va funcţiona zilnic, între orele 10:00 şi 18:00. Transportul public până în incinta Centrului Agro Transilvania va fi asigurat de autobuzele liniei 8L operată de Compania de Transport Public, care deservește zona metropolitană. “Punctul de sacrificare a mieilor va funcţiona după toate normele igienico-sanitare, astfel încât de Sărbătorile Pascale, atât catolice, cât şi ortodoxe, clujenii să poată să aleagă și să cumpere mielul dorit direct de la crescători, miel care va fi sacrificat pe loc, având astfel garanția achiziționării unui produs sigur și de calitate. Așadar, îi așteptăm atât pe cumpărători, cât și pe comercianții de miei interesați să-și vândă marfa în cele mai bune condiții, în spațiul special pus la dispoziție în cadrul Centrului Agro Transilvania”, a declarat preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, Marius Mînzat.
Related posts
-
Clujul, vizat de o atenționare de viituri și inundații
O atenționare hidrologică, valabilă în intervalul 23 iunie, ora 12:00 – 24 iunie, ora 09:00, privind... -
Biciclete, trotinete și role în loc de simple diplome: Cum sunt stimulați să învețe elevii unei școli din județul Cluj
Finalul de an școlar aduce o dublă bucurie pentru elevii Școlii Gimnaziale „George Barițiu” din Jucu... -
Localitatea din România unde oamenii au rămas blocați în propriile curți din cauza centurii aflate în construcție
Mai multe familii din oraşul ilfovean Pantelimon nu mai au cum să ajungă în curţile locuinţelor,...
