Premierul Emil Boc va vizita azi șantierul centurii Vâlcele – Apahida. Șeful Guvernul dorește să vadă dacă vor putea fi deschise circulației rutiere, în acest an, cele două tronsoane neterminate ale centurii.Inițial, acestea ar fi trebuit să fie gata în 2009, însă, din cauza unor probleme legate alunecări de teren și de izvoare subterane care au apărut pe Dealul Feleacului, termenul a fost amânat. Premierul Emil Boc a declarat, în acest an, că centura va fi deschisă până la îceperea iernii. Centura are o lungime de circa 20 de kilometri. Inițial, ea trebuia să coste 40 de milioane de euro, însă, în final, a ajuns să coste peste 200 de milioane de euro.
Related posts
-
EXCLUSIV: Vizită incognito a președintelui Nicușor Dan la Cluj
Președintele României, Nicușor Dan, a vizitat astăzi Clujul. El nu a avut nici un eveniment public... -
Polițiștii clujeni au împărțit amenzi șoferilor pentru consumul de alcool și droguri
Plițiștii de la rutieră, din cadrul IPJ Cluj, împreună cu efectivele structurilor rutiere din județ, au... -
Zone de odihnă, spații de primire și spațiu multifuncțional la Muzeul Goga din Ciucea
Consiliul Județean Cluj a încheiat contractul de execuție a lucrărilor de reabilitare, restaurare, consolidare și conservare...
