Din cauza lucrărilor de modernizare ale liniilor de tramvai, staţia RATUC de pe strada Gheorghe Bariţiu a fost desfiinţată, dar a fost creată alta chiar la intrarea pe podul de peste Someş, pe strada HoreaPentru ca lucrările la noile linii de tramvai să se desfăşoare în bune condiţii, conducerea RATUC a hotărât să anuleze staţia de pe strada Gheorghe Bariţiu, acolo unde opreau până acum autobuzele 101, cele care ţineau locul tramvaielor. Acestea vor opri, însă, câteva zeci de metri mai încolo, chiar la intrare pe strada Horea, înainte de podul de peste Someş. Măsura va fi menţinută până în vara anului viitor, atunci când liniile de tramvai vor fi redate circulaţiei.
Related posts
-
EXCLUSIV: Vizită incognito a președintelui Nicușor Dan la Cluj
Președintele României, Nicușor Dan, a vizitat astăzi Clujul. El nu a avut nici un eveniment public... -
Polițiștii clujeni au împărțit amenzi șoferilor pentru consumul de alcool și droguri
Plițiștii de la rutieră, din cadrul IPJ Cluj, împreună cu efectivele structurilor rutiere din județ, au... -
Zone de odihnă, spații de primire și spațiu multifuncțional la Muzeul Goga din Ciucea
Consiliul Județean Cluj a încheiat contractul de execuție a lucrărilor de reabilitare, restaurare, consolidare și conservare...
