Liderii celor trei facțiuni din PNȚCD vor încerca o nouă reconciliere în județul Cluj. Președinții filialelor județene ale aripilor conduse de Radu Sârbu, Aurelian Pavelescu și Eugen Moisescu au anunțat că vor organiza o singură conferință județeană de alegeri în data de 11 iunie.Anunțul a fost semnat de cei trei președinți de la Cluj, Ioan Feraru, Horia Dan și Romulus Luca. Ei spun că doresc să dea un nou semnal de reconciliere, în așa fel încât PNȚCD să participe unit la alegerile de anul viitor. Noua tentativă de reconciliere vine în contextul în care candidatul PNȚCD la alegerile locale pentru Primăria Baia Mare a obținut 3,63 la sută din voturi, iar USL ar dori să încheie o alianță cu primarul PNȚCD din Timișoara, Gheorghe Ciuhandu.
Related posts
-
Alertă de Cod Portocaliu în Cluj: 351 de farmacii devin puncte de prim-ajutor
Județul Cluj intră sub incidența unui Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat. Valul de... -
Mii de amenzi de la ISC și sute de șantiere oprite VEZI soluția experților pentru reducerea accidentelor de muncă
Șantierele din România rămân sub lupa strictă a inspectorilor, iar cifrele oficiale arată o realitate îngrijorătoare... -
Inițiativă: Elevii din Jucu, premiați cu biciclete, trotinete și role
Primăria comunei Jucu a găsit o nouă modalitate pentru a-i stimula pe copii să învețe. Ea...
