Începe Târgul de Crăciun în Piața Unirii. Vezi întregul program aici

Târgul de Crăciun din Piaţa Unirii îi aştepteaptă pe clujeni din 1 decembrie cu pationar, carusel, ateliere pentru copii, căsuţe cu turtă dulce, vin fiert, cozonaci, produse tradiţionale şi ornamente de Crăciun. De joi până duminică elevi ai şcolilor clujene vor avea ocazia de a retrăi obiceiurile culinare tradiţionale prin demonstraţiile şi atelierele oferite de Memo 10 şi La Casa.Serile se animează de la ora 18:30 prin concertele de muzică live oferite de artişti clujeni şi vedete româneşti.

Programul de concerte a lunii Decembrie 2014:

2 Marţi

17:00 Colegiul Tehnic “Napoca”
18:30 Ansamblul Românaşul – Liceul de Arte Plastice “Romul Ladea”
Ansamblul Mioriţa – Liceul Teoretic“Lucian Blaga”
Fanfara Diviziei 4 Infanterie Gemina
Concert trupa 1 Minut

3 Miercuri
18:30 Liceul Ucecom “Spiru Haret”
Bogdan Moşuţiu
Trupa The Songbook

4 Joi
18:30 Seară clasică
Alin Dan Rusu
Eva Jordan
Alexandra Hordoan
Olga Bordaş
Ad Libitum Voices

5 Vineri
18:30 Arpi & Zip Band
Connect-R

6 Sâmbătă
18:30 Spectacol Transylvania College
Delia

7 Duminică
19:00 Centrul Judeţean Pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale Cluj

8 Luni

18:30 Şcoala Populară de Arte “Tudor Jarda” Cluj

9 Marţi
18:30 Adrian Ivaniţchi
Grupul Folk Clasic
Magda Puskas & Friends
Boemis Vocal Instrumental
Oana Dragomir
Ioana Mureşan
Raluca Gabriela Marinescu

10 Miercuri
18:30 Palatul Copiilor Cluj
Trupa Nightlosers

11 Joi
18:30 Concert de colinde tradiţionale
Ioana Şteţco
Irimieş Adriana
Maria Lobonţ
Ansamblul folcloric Crăişorul
Ansamblul folcloric Românaşul

12 Vineri
18:30 Score Band
Cătălin Condurache şi Sandy Deac
Hara

13 Sâmbătă
18:30 Corul Allegria
Aminda & Hazard
Cargo

14 Duminică
19:00 Concert de colinde tradiţionale
Oana Bozga
Veronica Macarie Moldovan
Andreea Ciupe
Lucia Potra
Silviu Popa
Orchestra Regal Transilvan
Ansamblul Folcloric Tradiţii al USAMV

15 Luni
18:30 Liceul Special pentru Deficienţi de Vedere
Armonia Music
Rock Academy

16 Marţi
18:30 Liceul cu program sportiv
Seara Musicomania (Big Time Production)
Concurenţii campaniei “Vreau să cânt”
Raluca Bilaţiu
Simina Popandron
Andrei Mureşan
Patricia Mărginean
Trupa VERDE

17 Miercuri
18:30 Liceul de Muzică Sigismund Toduţă
David & Six Martini

18 Joi
18:30 Ansamblul Grai Transilvănean – Colegiul Economic “Iulian Pop”
Corul Bărbaţilor din Finteuşul Mare
Corul Filarmonicii de Stat Transilvania

19 Vineri
Năstăcuţa Iuga
Ansamblul din Ghelari
Grupul Iza

20 Sâmbătă
18:30 Biserica lui Isus Hristos a Sfinţilor din Zilele din Urmă
Clubul Vedetelor Cluj-Napoca
Marius Merca
Fuego

21 Duminică
19:00 Operă pentru Cetate – Ajun de Crăciun
Opera Națională Română Cluj-Napoca
Viorica Fizesan Tudosa
Lucia Bulucz
Iulia Merca
Florin Estefan
Sorin Lupu
Lucian Duşa – pian

Related posts

Leave a Comment