Ministrul UDMR al Mediului, Laszlo Borbely, a participat azi la lansarea unui proiect destinat iubitorilor de ciclism. Proiectul se numeşte „StudentOBike” şi este destinat marilor centre universitare.Ministrul Borbely s-a urcat pe bicicletă şi s-a plimbat prin parcarea Iulius Mall. Alături de el, au urcat pe bicicletă subprefectul Vasile Cozma, viceprimarul municipiului Cluj-Napoca, Radu Moisin şi deputatul PDL Daniel Buda. „Iubesc bicicleta şi mersul pe bicicletă iar acum două luni chiar am căzut de pe bicicletă, din vina mea”, a spus Borbely. În Cluj-Napoca, studenţii au la dispoziţie 100 de biciclete, 50 în zona Facultăţii de Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor (FSEGA) şi 50 în campusul universitar Haşdeu. Acestea pot fi împrumutate gratuit pe durata unei zile întregi, pe baza carnetului de student şi a cărţii de identitate.
Related posts
-
Nicușor Dan, la Cluj: România ar putea avea un nou premier desemnat vineri
O nouă propunere de premier ar putea fi făcută vineri, după ce, mâine, vor avea loc... -
EXCLUSIV: Vizită incognito a președintelui Nicușor Dan la Cluj
Președintele României, Nicușor Dan, a vizitat astăzi Clujul. El nu a avut nici un eveniment public... -
Polițiștii clujeni au împărțit amenzi șoferilor pentru consumul de alcool și droguri
Plițiștii de la rutieră, din cadrul IPJ Cluj, împreună cu efectivele structurilor rutiere din județ, au...
