Cine sunt câștigătorii competițiilor de schi organizate de Inspectoratul Școlar al județului Cluj

Conducerea Inspectoratului Școlar al județului Cluj a organizat două competiții de schi, destinate mai ales copiilor din mediul rural. 

Astfel, în perioada 5-6 februarie 2022, au avut loc competițiile sportive de schi fond, Cupa „Avram Iancu” și Cupa „Pelagia Roșu”, desfășurate în centrele montane de schi fond, de la Măguri Bogdănești și Mărișel, la care a u participat 145 de elevi clujeni, din mediul rural. Aceste concursuri închid seria celor șase competiții de schi fond organizate în perioada ianuarie-februarie 2022,  în cele 7 centre  montane de schi fond ale județului Cluj_ Școala Gimnazială Răchițele, Școala Gimnazială „Pelaghia Roșu” Mărișel, Școala Gimnazială Măguri Răcătău,  Școala Gimnazială „Avram Iancu” Beliș, Școala Gimnazială „Ady Endre” Sâncraiu, Școala Gimnazială Râșca, Școala Gimnazială Rogojel-Săcuieu.

Redăm mai jos rezultatele celor două competiții_Cupa „Avram Iancu” de la Măguri Bogdăneşti și Cupa „Pelagia Roșu” Mărişel_

CUPA “AVRAM IANCU”

Ediţia a V-a_5.02.2022

Şcoala Gimnazială Măguri Răcătău

CLASAMENT

Schi fond_Fete 11-12 ani

Loc

Loc

Schi fond_ Băieți 11-12 ani

I

Abrudan Alexandra

Școala Gimnazială Răchițele

I

Pleș Claudiu

Școala Gimnazială Rogojel

II

Dobra Flavia

Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Beliș

II

Mariș Darian

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

III

Stan Daria

Școala Gimnazială ”Pelaghia Roșu” Mărişel

III

Toader Sebastian

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

Schi fond_Fete 13-14 ani

Schi fond_ Băieți 13-14 ani

I

Tomoș Estera

Școala Gimnazială Râșca

I

Rus Andrei

Școala Gimnazială Râșca

II

Crișan Nicoleta

Școala Gimnazială ”Pelaghia Roșu” Mărişel

II

Mihuț Daniel

Școala Gimnazială Răchițele

III

Negrea Denisa

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

III

Matiș Sorin

Școala Gimnazială ”Pelaghia Roșu” Mărişel

Clasament Ștafetă

Clasament general

I

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

I

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

II

Școala Gimnazială Râșca

II

Școala Gimnazială ”Pelaghia Roșu” Mărişel

III

Școala Gimnazială Rogojel

III

Școala Gimnazială Rogojel

IV

Școala Gimnazială ”Pelaghia Roșu” Mărişel

IV

Școala Gimnazială Râșca

V

Școala Gimnazială Răchițele

V

Școala Gimnazială Răchițele

VI

Școala Gimnazială ”Ady Endre” Sâncraiu

VI

Școala Gimn. ”Avram Iancu” Beliș

VII

Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Beliș

VII

Școala Gimnazială ”Ady Endre” Sâncraiu

CUPA “PELAGHIA ROȘU”

Ediţia a XXXV-a_ 6.02.2022

Şcoala Gimnazială „Pelaghia Roșu” Mărișel

                              CLASAMENT

Schi fond_Fete 11-12 ani

Schi fond_ Băieți 11-12 ani

Loc

Loc

I

Dobra Flavia

Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Beliș

I

Mariș Darian

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

II

Okos-Rigo Rozsa

Școala Gimnazială ”Ady Endre” Sâncraiu

II

Pleș Claudiu

Școala Gimnazială Rogojel

III

Potra Andreea

Școala Gimnazială Rogojel

III

Toader Sebastian

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

Fete 13-14 ani

Băieți 13-14 ani

I

Tomoș Estera

Școala Gimnazială Râșca

I

Dinescu Andrei

Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Beliș

II

Toader Daria

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

II

Mihuț Daniel

Școala Gimnazială Răchițele

III

Crișan Nicoleta

Școala Gimnazială ”Pelaghia Roșu” Mărişel

III

Matiș Sorin

Școala Gimnazială ”Pelaghia Roșu” Mărişel

Clasament Ștafetă

Clasament general

I

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

I

Școala Gimnazială ”Pelaghia Roșu” Mărişel

II

Școala Gimnazială Răchițele

II

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

III

Școala Gimnazială ”Pelaghia Roșu” Mărişel

III

Școala Gimnazială Râșca

IV

Școala Gimnazială Rogojel

IV

Școala Gimnazială Rogojel

V

Școala Gimnazială Râșca

V

Școala Gimnazială Răchițele

VI

Școala Gimnazială ”Ady Endre” Sâncraiu

VI

Școala Gimnazială ”Ady Endre” Sâncraiu

VII

Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Beliș

VII

Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Beliș

CLASAMENT GENERAL AL CAMPIONATULUI ŞCOLAR JUDEȚEAN DE SCHI FOND 2022

I

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

II

Școala Gimnazială ”Pelaghia Roșu” Mărişel

III

Școala Gimnazială Rogojel

IV

Școala Gimnazială Râșca

V

Școala Gimnazială Răchițele

VI

Școala Gimnazială ”Ady Endre” Sâncraiu

VII

Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Beliș

              

Related posts

One Thought to “Cine sunt câștigătorii competițiilor de schi organizate de Inspectoratul Școlar al județului Cluj”

  1. […] Astfel, în perioada 5-6 februarie 2022, au avut loc competițiile sportive de schi fond, Cupa „Avram Iancu” și Cupa „Pelagia Roșu”, desfășurate în centrele montane de schi fond, de la Măguri Bogdănești și Mărișel, la care a u participat 145 de elevi clujeni, din mediul rural. Aceste concursuri închid seria celor șase competiții de schi fond organizate în perioada ianuarie-februarie 2022,  în cele 7 centre  montane de schi fond ale județului Cluj_ Școala Gimnazială Răchițele, Școala Gimnazială „Pelaghia Roșu” Mărișel, Școala Gimnazială Măguri Răcătău,  Școala Gimnazială „Avram Iancu” Beliș, Școala Gimnazială „Ady Endre” Sâncraiu, Școala Gimnazială Râșca, Școala Gimnazială Rogojel-Săcuieu, potrivit ClujToday.ro. […]

Leave a Comment