Ministrul Transporturilor, liberalul Relu Fenechiu, trebuie să se prezinte la DNA pentru a da detalii legate de utilizarea banilor negri în campaniile electorale, este de părere fostul premier PDL, primarul din Cluj, Emil Boc. Relu Fenechiu a declarat recent că este un lucru obișnuit utilizarea banilor negri de către politicieni.Emil Boc a afirmat că astfel de declarații echivalează cu o recunoaștere involuntară a vinovăției. El a adăugat că toți politicienii trebuie să înțeleagă faptul că respectarea legii este o prioritate, inclusiv atunci când este vorba de finanțarea campaniilor electorale.
Related posts
-
Alertă de Cod Portocaliu în Cluj: 351 de farmacii devin puncte de prim-ajutor
Județul Cluj intră sub incidența unui Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat. Valul de... -
Mii de amenzi de la ISC și sute de șantiere oprite VEZI soluția experților pentru reducerea accidentelor de muncă
Șantierele din România rămân sub lupa strictă a inspectorilor, iar cifrele oficiale arată o realitate îngrijorătoare... -
Inițiativă: Elevii din Jucu, premiați cu biciclete, trotinete și role
Primăria comunei Jucu a găsit o nouă modalitate pentru a-i stimula pe copii să învețe. Ea...
