38 de persoane au fost amendate de la începutul lunii de către angajații Poliției Locale Cluj-Napoca, pe motiv că practicau cerșetoria. Dintre acestea, 11 au domiciliul în Cluj-Napoca, iar celelalte 27 provin din județele învecinate.Cerșetorii din Cluj-Napoca au fost conduși la Centrul de Găzduire Temporară de pe strada Oașului. Cei care provin din alte localități au fost trimiși la adresele de domiciliu. Tot în această lună, polițiștii locali au descoperite 26 de persoane fără adăpost. Cele mai multe au fost cazate în același centru de găzduire gestionat de autoritățile locale.
Related posts
-
Consiliul Județean va avea echipe mobile pentru sprijinirea persoanelor cu dizabilități
Consiliul Județean Cluj a adoptat o hotărârea referitoare la aprobarea acordului de parteneriat dintre Asociația Transilvania... -
Nicușor Dan, la Cluj: România ar putea avea un nou premier desemnat vineri
O nouă propunere de premier ar putea fi făcută vineri, după ce, mâine, vor avea loc... -
EXCLUSIV: Vizită incognito a președintelui Nicușor Dan la Cluj
Președintele României, Nicușor Dan, a vizitat astăzi Clujul. El nu a avut nici un eveniment public...
