Un grav accident de circulaţie s-a petrecut în această dimineaţă în judeţul Bihor. 13 persoane au fost rănite după ce trei autoturisme au intrat în coliziune.Opt dintre aceste persoane au fost internate la Spitalul Judeţean din Oradea, iar cinci la spitalul din Beiuş. Accidentul s-a petrecut pe DN 76, în localitatea Drăgăneşti, la ieşirea spre Beiuş. O maşină înmatriculată în Spania a intrat pe contrasens, unde a lovit alte două maşinib care circulau regulamentar. Autorităţile au pornit o anchetă în acest caz.
Related posts
-
Alertă de Cod Portocaliu în Cluj: 351 de farmacii devin puncte de prim-ajutor
Județul Cluj intră sub incidența unui Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat. Valul de... -
Mii de amenzi de la ISC și sute de șantiere oprite VEZI soluția experților pentru reducerea accidentelor de muncă
Șantierele din România rămân sub lupa strictă a inspectorilor, iar cifrele oficiale arată o realitate îngrijorătoare... -
Inițiativă: Elevii din Jucu, premiați cu biciclete, trotinete și role
Primăria comunei Jucu a găsit o nouă modalitate pentru a-i stimula pe copii să învețe. Ea...
