Conducerile unităților școlare preuniversitare din Cluj-Napoca vor putea să închirieze spațiile excedentare pe care le dețin. Însă noile contracte de închiriere vor trebui să adopte regulamentul de specialitate, care ar urma să fie adoptat joi, în ședința Consiliului Local.Regulamentul de închiriere ar urma să ofere școlilor și grădinițelor posibilitatea de a valorifica spațiile excedentare de care dispun, în condiții de transparență. Proiectul regulamentului a primit aprobarea comisiilor de specialitate.
Related posts
-
Alertă de Cod Portocaliu în Cluj: 351 de farmacii devin puncte de prim-ajutor
Județul Cluj intră sub incidența unui Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat. Valul de... -
Mii de amenzi de la ISC și sute de șantiere oprite VEZI soluția experților pentru reducerea accidentelor de muncă
Șantierele din România rămân sub lupa strictă a inspectorilor, iar cifrele oficiale arată o realitate îngrijorătoare... -
Inițiativă: Elevii din Jucu, premiați cu biciclete, trotinete și role
Primăria comunei Jucu a găsit o nouă modalitate pentru a-i stimula pe copii să învețe. Ea...
