Premierul interimar, Emil Boc, şi-a exercitat dreptul de vot în această dimineaţă la Cluj-Napoca. El a mers la şcoala nr. 10 din cartierul Zorilor, împreună cu soţia sa, Oana, dar şi cu colegi de partid din PD-L, printre care primarul Sorin Apostu, deputatul Daniel Buda sau preşedintele Consiuliului Judeţean, Alin Tişe.La ieşirea de la urne preşedintele PD-L, Emil Boc a declarat că „ e zi importantă pentru viaţa românilor, e o zi importantă pentru democraţia românească. Pe de o parte, avem un referendum pentru modernizarea parlamentului ţării, pe de altă perte alegem un preşedinte care va creiona destinele României pentru viitorii cinci ani. În privinţa referendumului, el este o formă a democraţiei directe şi este bine ca românii să vină să-şi spună punctul de vedere. Eu, personal, am votat pentru un palament de bun simţ, atât în privinţa numărului, cât şi a structurii. În privinţa preşedintelui, am votat pentru un preşedinte care să fie capabil să redea Romînia românilor”, a declarat Emil Boc.
Related posts
-
Rusoaicele s-au retras de la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică de la Cluj
Decizia primarului Clujului, Emil Boc, de a interzice utilizarea simbolurilor naționale ale Rusiei la Cupa Mondială... -
Alertă de Cod Portocaliu în Cluj: 351 de farmacii devin puncte de prim-ajutor
Județul Cluj intră sub incidența unui Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat. Valul de... -
Mii de amenzi de la ISC și sute de șantiere oprite VEZI soluția experților pentru reducerea accidentelor de muncă
Șantierele din România rămân sub lupa strictă a inspectorilor, iar cifrele oficiale arată o realitate îngrijorătoare...
