Campioana României la fotbal feminin va juca împotriva austriecelor de la SV Neulengbach, în şaisprezecimile Ligii CampionilorDupă CFR şi „U” Jolidon, Clujul mai are o reprezentantă în Liga Campionilor, pe Olimpia Cluj, campioana României la fotbal feminin. Fetele pregătite de către Mirel Albon s-au calificat pentru a doua oară la rând în şaisprezecimile Women’s Champions League, acolo unde vor întâlni campioana Austriei, SV Neulengbach. Partida va avea loc miercuri, de la ora 17:00, pe Cluj Arena, în timp ce returul se va disputa o săptămână mai târziu, în Austria. „Am convingerea că vom realiza cea mai mare performanţă a fotbalului feminin din România. Pentru acest lucru am adus-o şi pe Christine Manie, o fotbalistă din Camerun care a evoluat la Jocurile Olimpice în această vară. Cred că vom obţine prima victorie a fotbalului feminin românesc în fazele superioare ale Ligii Campionilor”, a declarat antrenorul clujencelor, Mirel Albon.
Related posts
-
Clujul, vizat de o atenționare de viituri și inundații
O atenționare hidrologică, valabilă în intervalul 23 iunie, ora 12:00 – 24 iunie, ora 09:00, privind... -
Biciclete, trotinete și role în loc de simple diplome: Cum sunt stimulați să învețe elevii unei școli din județul Cluj
Finalul de an școlar aduce o dublă bucurie pentru elevii Școlii Gimnaziale „George Barițiu” din Jucu... -
Localitatea din România unde oamenii au rămas blocați în propriile curți din cauza centurii aflate în construcție
Mai multe familii din oraşul ilfovean Pantelimon nu mai au cum să ajungă în curţile locuinţelor,...
