Din cauza vacanţei elevilor şi studenţilor, autobuzul care circula noaptea pe linia 25 a fost suspendat până la toamnăAutobuzul de noapte de pe linia 25 nu va mai circula până la 1 octombrie. Această măsură a fost luată de către Primăria Clujului împreună cu RATUC din cauza vacanţei şcolare. „Ca urmare a intrării în vacanţă a elevilor şi studentilor, ce a condus la scăderea numărului de călători, Primăria şi RATUC Cluj-Napoca anunţă suspendarea, începând cu data de 20.07.2011, a programului de transport prelungit pe linia 25 de noapte (între orele 23,00 – 1,00). Transportul de noapte se va relua după data de 01.10.2011, la începerea noului an universitar”, se arată în comunicatul RATUC.
Related posts
-
Inițiativă: Elevii din Jucu, premiați cu biciclete, trotinete și role
Primăria comunei Jucu a găsit o nouă modalitate pentru a-i stimula pe copii să învețe. Ea... -
SportinCluj: Restricții de trafic pe durata competiției Cluj Running Festival
Cluj-Napoca va găzdui prima ediție a competiției de atletism Cluj Running Festival. Aceasta este programată în... -
Inovație pentru o economie durabilă în Sibiu: Proiectul RIBES accelerează tranziția către bioeconomia circulară
Regiunea Sibiului devine un punct central în eforturile europene de tranziție de la modelele economice liniare...
