Primarul din Cluj, Emil Boc, a confirmat faptul că duminică va participa la o dezbatere organizată în Cluj-Napoca de către Fundația Mișcarea Populară, pe tema respectării statului de drept. El a declarat că a fost invitat la această dezbatere în calitate de conferențiar universitar la Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării. În schimb, el a declarat că nu va participa la mitingul de protest care va fi organizat sâmbătă, la București, de către PDL. Primarul din Cluj a spus că are un alt program, care nu îi permite să participe la acțiunea organizată de PDL.Primarul Clujului a declarat că el consideră că viitorul este al Dreptei unite și că privește, din punctul său de vedere, toate partidele de drepate drept parteneri în lupta împotriva USL. Emil Boc a spus că unificarea partidelor de Dreapta și desemnarea unui candidat unic la alegerile prezidențiale este singura șansă pentru a înfrânge actuala coaliție de guvernare. De asemenea, el a spus că nu a participat la reuniunea conducerii centrale a PDL pentru că, de facto, nu face parte din această conducere și a spus că aceasta nu este prima reuniune la care nu a luat parte.
Related posts
-
Clujul, vizat de o atenționare de viituri și inundații
O atenționare hidrologică, valabilă în intervalul 23 iunie, ora 12:00 – 24 iunie, ora 09:00, privind... -
Biciclete, trotinete și role în loc de simple diplome: Cum sunt stimulați să învețe elevii unei școli din județul Cluj
Finalul de an școlar aduce o dublă bucurie pentru elevii Școlii Gimnaziale „George Barițiu” din Jucu... -
Localitatea din România unde oamenii au rămas blocați în propriile curți din cauza centurii aflate în construcție
Mai multe familii din oraşul ilfovean Pantelimon nu mai au cum să ajungă în curţile locuinţelor,...
