Victoriile au adus încă o victorie pentru „U” Cluj

Universitatea Cluj a bifat al treilea succes la rând în Liga I, 2-0 cu FC Braşov, în penultima etapă a turului.
Meciul a avut loc pe Cluj Arena şi a fost controlat tactic în marea lui majoritate de către elevii pregătiţi de Mihai Teja. „Şepcile roşii” au marcat ambele goluri până la pauză, prin Valentin Lemnaru şi Lorant Kovacs, iar în a doua repriză au preferat doar să închidă culoarele de pătrundere ale braşovenilor. Atunci când defensiva „studenţilor” a dat greş a intervenit portarul Robert Veselovsky, cel care a apărat cel mai periculos şut trimis de către oaspeţi în această partidă. Astfel, ardelenii au ajuns la trei victorii consecutive în Liga I şi acum se pregătesc de duelul cu Pandurii Târgu Jiu, din ultima etapă a primei părţi a campionatului.