Victorie lejeră pentru „U” Mobitelco la Giurgiu

Clujenii au câştigat mai uşor decât o arată scorul la Giurgiu, 88-77, în etapa a 22-a a Diviziei A de baschet masculin,Campionii României încearcă să reintre în ritm de meci după o pauză îndelungată, iar după o victorie destul de grea obţinută la Miercurea Ciuc, a venit un succes mai lejer la Giurgiu, conturat în special în ultimele două sferturi. Clujenii au încercat să trateze mai serios meciul contra giurgiuvenilor, însă la pauza mare nu aveau decât cinci puncte avans, 44-39, în faţa unei echipe pentru care a evoluat regretatul Chauncey Hardy. Sfertul al treilea, pe care l-au câştigat cu opt puncte avans, a însemnat desprinderea pe tabelă a lui Dykes şi compania, astfel că în ultima parte a meciului antrenorul Marcel Ţenter şi-a permis să ruleze întreg lotul. Scor final 88-77, iar ardelenii se pregătesc pentru meciul cu BCM Piteşti, de luni, primul pe teren propriu în luna februarie, după trei meciuri la rând disputate în deplasare.