SportinCluj: CFR Cluj s-a chinuit cu Sepsi Sfântu Gheorghe

CFR Cluj a câștigat o victorie chinuită cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Clujenii se mențin, astfel, în cursa pentru locul 2, potrivit SportinCluj.ro.

Scorul final al partidei a fost de 2-1. Karlo Muhar a fost salvatorul echipei clujene de o nouă umilință.

Karlo Muhar a deschis scorul în minutul 6. În minutul 20, Isnik Alimi a egalat din penalty.

Însă echilibrul jocului s-a rupt un minut mai târziu, atunci când Darius Oroian a primit cartonaș roșu. Și Florin Ștefan a primit cartonaș roșu, în prelungirile primei reprize.

Rămași în 9 oameni, covăsnenii au închis jocul și au reușit să păstreze scorul până în ultimele secunde ale prelungirilor meciului, când Karlo Muhar a înscris din nou și a adus cele trei puncte echipei sale.