Finanţatorul Universităţii Cluj a motivat demiterea antrenorului Carmelo Palilla şi este surprins de influenţa suporterilor la echipă.Într-un interviu pentru citynews.ro, proprietarul „şepcilor roşii” nu a scos din calcule nici o eventuală părăsire a echipei, deşi a plătit aproape două milioane de euro până acum. Patronul de la Romprest îl acuză şi pe fostul tehnician al Universităţii, Carmelo Palilla, că a dezinformat şi că a primit destui bani pentru cât a muncit. „Palilla a primit 10.000 de euro la semnătură, i-am creat toate condiţiile, a fost schimbat şi gazonul de la „Clujana”, dar echipa nu juca fotbal. De asta a fost dat afară. Ruşinea cu Sănătatea Cluj, din Cupa României, a pus capac. Nici nu cred că o parte dintre jucători l-au mai vrut. Iar despre Cornel Ţălnar am auzit că suporterilor le-ar fi frică de eventualele blaturi. Eu nu sunt ca Ceahlăul Piatra Neamţ ca să intru în prima ligă şi apoi să fiu ciuca bătăilor. Dacă ei cred că voi face blaturi, mai bine plec. Nu am crezut că o să fie atâta nebunie la clubul ăsta. Echipa nu are stadion, nu are nimic şi tu nu poţi să construieşti ceva din cauza suporterilor”, s-a întrebat, retoric, fostul acţionar de la Dinamo Bucureşti. „U” Cluj va juca împotriva celor de la CFR Timişoara, pe teren propriu, în etapa a patra a ligii secunde.
Related posts
-
Alertă de Cod Portocaliu în Cluj: 351 de farmacii devin puncte de prim-ajutor
Județul Cluj intră sub incidența unui Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat. Valul de... -
Mii de amenzi de la ISC și sute de șantiere oprite VEZI soluția experților pentru reducerea accidentelor de muncă
Șantierele din România rămân sub lupa strictă a inspectorilor, iar cifrele oficiale arată o realitate îngrijorătoare... -
Inițiativă: Elevii din Jucu, premiați cu biciclete, trotinete și role
Primăria comunei Jucu a găsit o nouă modalitate pentru a-i stimula pe copii să învețe. Ea...
