Inspectorii Direcției Sanitar-Veterinare din Cluj au dat 15 amenzi, în valoare totală de 18.000 de lei, unor companii care nu au respectat normele de igienă în domeniul produselor de origine animală. Anunțul a fost făcut de șeful Direcției, Alexandru Duma.În total, inspectorii sanitar-veterinari au făcut 125 de controale. Alexandru Duma a precizat că verificările vor continua în perioada următoare.
Related posts
-
Alertă de Cod Portocaliu în Cluj: 351 de farmacii devin puncte de prim-ajutor
Județul Cluj intră sub incidența unui Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat. Valul de... -
Mii de amenzi de la ISC și sute de șantiere oprite VEZI soluția experților pentru reducerea accidentelor de muncă
Șantierele din România rămân sub lupa strictă a inspectorilor, iar cifrele oficiale arată o realitate îngrijorătoare... -
Inițiativă: Elevii din Jucu, premiați cu biciclete, trotinete și role
Primăria comunei Jucu a găsit o nouă modalitate pentru a-i stimula pe copii să învețe. Ea...
