Debut cu dreptul pentru „U” Jolidon în 2012

Vicecampioana României la handbal feminin s-a impus cu 32-28 (15-11) în faţa celor de la Dunărea Brăila, în etapa a noua a Ligii NaţionaleDupă o pauză de două luni, Liga Naţională de handbal feminin s-a reluat cu etapa a noua, iar „U” Jolidon Cluj a primit vizita celor de la Dunărea Brăila, una dintre forţele actualei ediţii de campionat. Partida de la Cluj a fost echilibrată doar până în ultimele minute ale primei reprize, când clujencele s-au distanţat pe tabelă şi au intrat la vestiare cu un avantaj de patru goluri, 15-11. A doua parte a meciului a fost în totalitate la discreţia gazdelor, care au avut şi opt goluri avans cu 15 minute înainte de final. În cele din urmă, diferenţa de la pauză s-a păstrat şi la final, iar ardelencele au câştigat cu 32-28 şi au început în forţă anul 2012.