„Toamna muzicală clujeană” continuă la Cluj cu spectacole de excepţie. În această seară, de la ora 19.00, în sala Studio a Academiei de Muzică „Gheorghe Dima”, va avea loc recitalul susţinut de Cvartetul transilvan, alături de pianistul Mihai Ungureanu.Pianistul va concerta în calitate de invitat al cvartetului clujean. În această săptămână, festivalul de muzică clasică va mai aduce interpretări ale unor compoziţii semnate de Ceaikovski ori de Beethoven.
Related posts
-
Festival național în memoriam pentru una dintre vocile reprezentative ale folclorului transilvănean, la Gilău
Primăria și Consiliul Local Gilău și Casa de Cultură „Dumitru Sopon” Gilău, în parteneriat cu Centrul... -
Cum a fost Sports Festival 2026, ediția cu Simona Halep și Nadia Comăneci
Cea de-a șaptea ediție a Sports Festival a transformat, timp de patru zile, Cluj-Napoca într-o arenă... -
A început ediția jubiliară a TIFF
Cea de-a 25-a ediție a celui mai important festival de film din România, Transilvania International Film...
