Toți cei 1.900 de angajați ai fabricii de telefoane mobile Nokia din Jucu au fost chemați azi la o ședință, la care va participa și conducerea Nokia Europa. Oamenii se tem că își vor pierde locurile de muncă, potrivit www.stiridecluj.ro.Marfa primită de la furnizori a fost trimisă înapoi. Ședința va avea loc într-un cort amenajat în curtea fabricii. Deja, Nokia și-a închis subsidiara din Cluj-Napoca unde producea software pentru telefoanele mobile. De asemenea, compania finlandeză și-a restrâns activitatea în alte țări din Europa.
Related posts
-
SportinCluj: Restricții de trafic pe durata competiției Cluj Running Festival
Cluj-Napoca va găzdui prima ediție a competiției de atletism Cluj Running Festival. Aceasta este programată în... -
Inovație pentru o economie durabilă în Sibiu: Proiectul RIBES accelerează tranziția către bioeconomia circulară
Regiunea Sibiului devine un punct central în eforturile europene de tranziție de la modelele economice liniare... -
Consiliul Județean va avea echipe mobile pentru sprijinirea persoanelor cu dizabilități
Consiliul Județean Cluj a adoptat o hotărârea referitoare la aprobarea acordului de parteneriat dintre Asociația Transilvania...
