Liderii locali ai USL îl critică pe primarul PDL al Clujului, Emil Boc, pe motiv că acesta ar sta prea mult timp prin București. Ei afirmă că primarul Clujului va sta și mai mult în București, pentru că se va implica în referendumul pentru demiterea președintelui Traian Băsescu, programat pentru data de 29 iulie.„Clujul trebuie administrat de acasă și nu din birourile centrale ale PDL ori de lângă vreun cort de campanie al Președintelui suspendat. Sunt convins că demnitatea de edil al Clujului necesită mai mult interes local și sper că tragerea la sorți a spațiilor de comercializare a pepenilor să nu rămână încă o poveste fără conținut având în vedere că deocamdată Emil Boc nu poate să-i delege domnului Sorin Apostu sarcina de a superviza trageri la sorți sau licitații”, a declarat Gabriel Oniga, consilier local USL. Gabriel Oniga este și consilier al ministrului de Interne, Ioan Rus, iar această calitate presupune faptul că reprezentantul USL petrece, la rândul său, importante perioade de timp în București.
Related posts
-
Biciclete, trotinete și role în loc de simple diplome: Cum sunt stimulați să învețe elevii unei școli din județul Cluj
Finalul de an școlar aduce o dublă bucurie pentru elevii Școlii Gimnaziale „George Barițiu” din Jucu... -
Localitatea din România unde oamenii au rămas blocați în propriile curți din cauza centurii aflate în construcție
Mai multe familii din oraşul ilfovean Pantelimon nu mai au cum să ajungă în curţile locuinţelor,... -
Norwegian lansează zboruri directe Cluj-Oslo și Cluj-Copenhaga – Scandinavia, mai aproape de Transilvania
Transilvania este mai aproape ca niciodată de Scandinavia după ce compania aeriană Norwegian a anunțat lansarea...
