Campioana României a confirmat pasa proastă în care se află şi la Iaşi, acolo unde a câştigat doar la 11 puncte diferenţă cu ultima clasată, 81-70, fapt ce l-a nemulţumit pe antrenorul Marcel Ţenter„U” Mobitelco Cluj a pierdut ultimele două meciuri consecutive şi a mers doar pentru un antrenament la Iaşi, care putea fi util în perspectiva meciului cu Gaz Metan Mediaş, de miercuri. Clujenii au jucat aproape de potenţialul lor doar în al treilea sfert, contra unei echipe care a pierdut toate partidele din acest campionat. Deşi înaintea ultimelor 10 minute aveau 22 de puncte avans, ardelenii s-au impus până la urmă doar la 11 puncte diferenţă, 81-70, după o partidă în care atitudinea a lăsat de dorit, conform antrenorului Marcel Ţenter. „Sunt dezamăgit de atitudinea pe care am avut-o în acest meci. Mă aşteptam ca băieţii mei să înţeleagă că trecem printr-o perioadă dificilă şi să arate altă faţă. Dacă nu se va schimba acest lucru în meciurile următoare, nu avem cum să ne îndeplinim obiectivul în acest an”, a spus Ţenter pentru site-ul echipei clujene. De menţionat că, cel mai în formă jucător al clujenilor, Kyndall Dykes, a fost odihnit pentru acest meci şi nu a făcut deplasarea la Iaşi.
Related posts
-
EXCLUSIV: Vizită incognito a președintelui Nicușor Dan la Cluj
Președintele României, Nicușor Dan, a vizitat astăzi Clujul. El nu a avut nici un eveniment public... -
Polițiștii clujeni au împărțit amenzi șoferilor pentru consumul de alcool și droguri
Plițiștii de la rutieră, din cadrul IPJ Cluj, împreună cu efectivele structurilor rutiere din județ, au... -
Zone de odihnă, spații de primire și spațiu multifuncțional la Muzeul Goga din Ciucea
Consiliul Județean Cluj a încheiat contractul de execuție a lucrărilor de reabilitare, restaurare, consolidare și conservare...
