„U” Cluj, prima victorie în Antalya

„Şepcile roşii” au câştigat cu 4-0 împotriva echipei sud-coreene Gyeongnam, în cel de-al cincilea meci amical din Turcia
După două înfrângeri şi două remize, Universitatea Cluj a reuşit să câştige primul meci amical din acest an. Elevii lui Ionuţ Badea au jucat împotriva echipei sud-coreene de primă ligă Gyeongnam mult mai bine decât au făcut-o în faţa unor adversari din ligile inferioare europene şi au avut la pauză un avantaj de două goluri. Gabriel Boştină şi Tony au marcat pentru „U” în primele 45 de minute, iar în a doua repriză a ieşit la rampă Gabriel Machado. Acesta a reuşit o „dublă” pentru un 4-0, scor final, care l-a mulţumit pe antrenorul clujenilor, dar şi pe finanţatorul Florian Walter, prezent la partidă. De asemenea, un lucru îmbucurător pentru clujeni este că au bifat primul meci fără gol primit.