Timp de aproape 2 ani, trei bărbaţi au vândut telefoane contrafăcute mai multor persoane. Acum poliţiştii clujeni i-au prins, i-au reţinut pentru 24 de ore şi urmează să îi prezinte instanţei de judecată cu propunere de arestare preventivă. Ei sunt cercetaţi pentru înşelăciune.Poliţiştii rutieri, în timpul activităţii de supraveghere a traficului, au identificat pe strada Moţilor din municipiul Cluj-Napoca un autoturism aflat în atenţia poliţiştilor din cadrul Biroului de Investigaţii Criminale Cluj. În interiorul autoturismului au fost identificaţi cinci bărbaţi, cu vârste cuprinse între 22 şi 38 ani, cu domiciliul în Bucureşti, Mangalia şi Galaţi. În urma verificărilor efectuate de către poliţişti, faţă de trei dintre bărbaţi a fost începută urmărirea penală pentru săvârşirea infracţiunilor de „înşelăciune”. În fapt, în perioada 06.10.2012-28.01.2014, au indus în eroare mai multe persoane, oferind spre vânzare replici ale unor mărci de telefoane mobile sub pretextul că sunt originale, sau chiar oferind alte obiecte în huse de telefon despre care pretindeau a fi telefoane mobile.
Related posts
-
Biciclete, trotinete și role în loc de simple diplome: Cum sunt stimulați să învețe elevii unei școli din județul Cluj
Finalul de an școlar aduce o dublă bucurie pentru elevii Școlii Gimnaziale „George Barițiu” din Jucu... -
Localitatea din România unde oamenii au rămas blocați în propriile curți din cauza centurii aflate în construcție
Mai multe familii din oraşul ilfovean Pantelimon nu mai au cum să ajungă în curţile locuinţelor,... -
Norwegian lansează zboruri directe Cluj-Oslo și Cluj-Copenhaga – Scandinavia, mai aproape de Transilvania
Transilvania este mai aproape ca niciodată de Scandinavia după ce compania aeriană Norwegian a anunțat lansarea...
