Mii de clujeni s-au întors ieri în oraș mult mai repede decât ar fi vrut inițial. Motivul a fost reprezentat de ploaia care a căzut de ieri după-amiază și care a stricat petrecerile câmpenești.Astfel, după ora 14.30, sute de mașini au părăsit zona Făgetului și s-au îndreptat către Cluj-Napoca. Oamenii au strâns în grabă grătarele și ustensilele de picnic și au plecat acasă. Unii au continuat, însă, petrecerea în ciuda ploii. Alții au preferat terasele acoperite, acolo unde cele mai apreciate feluri de mâncare au fost mititeii și grătarele.
Related posts
-
Alertă de Cod Portocaliu în Cluj: 351 de farmacii devin puncte de prim-ajutor
Județul Cluj intră sub incidența unui Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat. Valul de... -
Mii de amenzi de la ISC și sute de șantiere oprite VEZI soluția experților pentru reducerea accidentelor de muncă
Șantierele din România rămân sub lupa strictă a inspectorilor, iar cifrele oficiale arată o realitate îngrijorătoare... -
Inițiativă: Elevii din Jucu, premiați cu biciclete, trotinete și role
Primăria comunei Jucu a găsit o nouă modalitate pentru a-i stimula pe copii să învețe. Ea...
