Autoritățile locale au decis să înființeze o nouă trecere de pietoni în centrul orașului. Ea va funcționa la inntersecția dintre străzile Aviator Bădescu și Avram Iancu.Noua trecere va fi marcată deopotrivă prin zebră și prin flash-uri de tip led. Autoritățile locale au afirmat că au luat decizia înființării acestei treceri la solicitarea clujenilor care locuiesc în zonă.
Related posts
-
Alertă de Cod Portocaliu în Cluj: 351 de farmacii devin puncte de prim-ajutor
Județul Cluj intră sub incidența unui Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat. Valul de... -
Mii de amenzi de la ISC și sute de șantiere oprite VEZI soluția experților pentru reducerea accidentelor de muncă
Șantierele din România rămân sub lupa strictă a inspectorilor, iar cifrele oficiale arată o realitate îngrijorătoare... -
Inițiativă: Elevii din Jucu, premiați cu biciclete, trotinete și role
Primăria comunei Jucu a găsit o nouă modalitate pentru a-i stimula pe copii să învețe. Ea...
