Cunoscutul dirijor Mihail Agafiță din Republica Moldova va dirija mâine la Cluj. El se va afla la pupitrul orchestrei formată din studenții de anii II, IV și master ai Academiei de Muzică ”Gheorghe Dima”.Concertul va avea loc de la ora 19.00, în Studioul de concerte. Programul conține lucrări de W.A. Mozart și C. Forster. Intrarea este liberă.
Related posts
-
Festival național în memoriam pentru una dintre vocile reprezentative ale folclorului transilvănean, la Gilău
Primăria și Consiliul Local Gilău și Casa de Cultură „Dumitru Sopon” Gilău, în parteneriat cu Centrul... -
Cum a fost Sports Festival 2026, ediția cu Simona Halep și Nadia Comăneci
Cea de-a șaptea ediție a Sports Festival a transformat, timp de patru zile, Cluj-Napoca într-o arenă... -
A început ediția jubiliară a TIFF
Cea de-a 25-a ediție a celui mai important festival de film din România, Transilvania International Film...
