Campioana României a ratat primul trofeu al noului sezon, după ce a pierdut, la penalty-uri, Supercupa României contra celor de la Dinamo Bucureşti, 4-6.Norocul din meciurile cu trofeul pe masă i-a părăsit pe cei de la CFR Cluj sâmbătă seara, care au pierdut prima partidă decisă la loviturile de la 11 metri şi, automat, prima finală disputată. Supercupa României a ajuns la cei de la Dinamo Bucureşti, care i-au învins pe ardeleni cu 6-4, după executarea loviturilor de departajare. La finalul celor 90 de minute de joc scorul era egal, 1-1, prin golurile marcate de Diogo Valente pentru alb-vişinii, respectiv George Ţucudean. În celelalte două reprize de prelungiri disputate, ambele echipe au mai marcat câte o dată, prima oară Dinamo, prin acelaşi Ţucudean, după care Pantelis Kapetanos, pentru un 2-2 care a împins meciul la penalty-uri. Sougou şi Hora au ratat pentru clujeni, iar Dragoş Grigore a înscris penalty-ul decisiv pentru dinamovişti, care au câştigat al doilea trofeu în ultimele două luni, după Cupa României.
Related posts
-
Clujul, vizat de o atenționare de viituri și inundații
O atenționare hidrologică, valabilă în intervalul 23 iunie, ora 12:00 – 24 iunie, ora 09:00, privind... -
Biciclete, trotinete și role în loc de simple diplome: Cum sunt stimulați să învețe elevii unei școli din județul Cluj
Finalul de an școlar aduce o dublă bucurie pentru elevii Școlii Gimnaziale „George Barițiu” din Jucu... -
Localitatea din România unde oamenii au rămas blocați în propriile curți din cauza centurii aflate în construcție
Mai multe familii din oraşul ilfovean Pantelimon nu mai au cum să ajungă în curţile locuinţelor,...
