Fostul premier, Emil Boc, salută faptul că există mai mulți candidați la șefia PDL. El spune că Partidul Democrat-Liberal are nevoie de o nouă conducere legitimă, după fiecare ciclu electoral, iar noua conducere va fi decisă, în 23 martie, prin votul celor 5.000 de delegați la congresul partidului.Primarul Clujului, Emil Boc, a refuzat să spună dacă va susține vreun candidat la șefia PDL. Deocamdată, și-au anunțat candidaturile actualul președinte, Vasile Blaga, și fostul ministru al Dezvoltării Regionale și Turismului, Elena Udrea. Emil Boc a declarat că el nu va candida pentru nici un post de conducere, pentru că toți foștii președinți ai PDL fac parte de drept din conducerea partidului. Azi, Emil Boc s-a întâlnit și cu președintele PDL, Vasile Blaga, care l-a vizitat, pentru câteva minute, la Primăriei. Emil Boc a afirmat că a discutat cu Vasile Blaga doar chestiuni legate de statutul partidului. Primarul Clujului le-a cerut celor care vor pierde competiția internă din PDL să sprijine echipa câștigătoare.
Related posts
-
Clujul, vizat de o atenționare de viituri și inundații
O atenționare hidrologică, valabilă în intervalul 23 iunie, ora 12:00 – 24 iunie, ora 09:00, privind... -
Biciclete, trotinete și role în loc de simple diplome: Cum sunt stimulați să învețe elevii unei școli din județul Cluj
Finalul de an școlar aduce o dublă bucurie pentru elevii Școlii Gimnaziale „George Barițiu” din Jucu... -
Localitatea din România unde oamenii au rămas blocați în propriile curți din cauza centurii aflate în construcție
Mai multe familii din oraşul ilfovean Pantelimon nu mai au cum să ajungă în curţile locuinţelor,...
