SportinCluj: Marius Șumudică va încerca să califice CFR Cluj în grupele Ligii Campionilor

Campioana României, CFR Cluj, are un nou antrenor. Este vorba de fostul rapidist Marius Șumudică, unul dintre cei mai în vogă tehnicieni români. Obiectivul său este să se califice cu CFR Cluj în grupele Ligii Campionilor și să aducă în Gruia cel de-al cincilea titlu consecutiv, potrivit SportinCluj.ro.

”Ambițiile clubului CFR 1907 Cluj și dorința antrenorului Marius Șumudică de a pregăti o echipă de top, cu pretenții pe măsură, se intersectează într-un punct comun, sub forma semnării unui contract.

Cu o vastă experiență pe banca tehnică, atât în fotbalul românesc, cât și peste hotare, Șumi vine în Gruia să continue parcursul respectabil din ultimii ani al echipei noastre.

Bifând performanțe notabile în carieră, clubul are toată încrederea în profesionalismul lui Marius Șumudică în privința atingerii obiectivelor comune”, scrie site-ul oficial CFR1907.ro.

Related posts

Leave a Comment