„U” Mobitelco, victorie în ultimele secunde cu CSM Oradea

Echipa clujeană de baschet masculin „U” BT Mobitelco a câştigat dramatic meciul cu CSM Oradea, din prima etapă a returului Ligii Naţionale, 70-69, după un coş de trei puncte reuşit de Mihai Silvăşan când mai erau mai puţin de patru secunde rămase din timpul de joc.
Până atunci, clujenii au fost mai buni în primele două sferturi, când s-au aflat permanent la conducere, însă oaspeţii au revenit în meci după minutul 20, iar „studenţii” au fost cei care au alergat, mai apoi, după adversar. Atacul decisiv ratat de orădeni pe final i-a dat posibilitatea lui Silvăşan să-şi mai demonstreze o dată valoarea la aruncările de la trei puncte şi, în ciuda unei ultime şanse a bihorenilor, tabela a rămas nemodificată, 70-69 pentru „U”, care a rămas invincibilă pe teren propriu în Liga Naţională.