Vicepreședintele PDL, senatorul de Cluj, Alin Tișe, crede că întârzierea cu care premierul Victor Ponta a înregistrat demisiile miniștrilor PNL care au plecat din Executiv reprezintă infracțiunea de abuz în serviciu.Alin Tișe a adăugat că disputele dintre liderii PSD și PNL au afectat stabilitatea politică a țării. El crede că premierul Victor Ponta ar trebui să îi nominalizeze rapid pe noii miniștri, în locul prelungirii perioadei în care portofoliile rămase fără titulari sunt gestionate de miniștri interimari.
Related posts
-
Alertă de Cod Portocaliu în Cluj: 351 de farmacii devin puncte de prim-ajutor
Județul Cluj intră sub incidența unui Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat. Valul de... -
Mii de amenzi de la ISC și sute de șantiere oprite VEZI soluția experților pentru reducerea accidentelor de muncă
Șantierele din România rămân sub lupa strictă a inspectorilor, iar cifrele oficiale arată o realitate îngrijorătoare... -
Inițiativă: Elevii din Jucu, premiați cu biciclete, trotinete și role
Primăria comunei Jucu a găsit o nouă modalitate pentru a-i stimula pe copii să învețe. Ea...
