Sute de clujeni s-au înghesuit azi la ghișeele Primăriei, pentru a-și achita taxele și impozitele locale încă din prima zi lucrătoare a anului. Coada la ghișeele Primăriei vechi, din Piața Unirii, s-a format încă de la primele ore ale dimineții.Reprezentanții municipalității spun că, până la prânz, peste 500 de persoane și-au achitat obligațiile către bugetul local. Oamenii spun că au venit din prima zi lucrătoare ca să achite integral taxele și impozitele locale și, astfel, să beneficieze de reducerea de 10 la sută, pe care o oferă Consiliul Local. Însă de această reducere beneficiază toți cei care își achită taxele până în data de 31 martie. Și tot până în 31 martie pot fi achitate taxele pentru abonamentele de parcare, au anunțat reprezentanții Primăriei Cluj-Napoca.
Related posts
-
Alertă de Cod Portocaliu în Cluj: 351 de farmacii devin puncte de prim-ajutor
Județul Cluj intră sub incidența unui Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat. Valul de... -
Mii de amenzi de la ISC și sute de șantiere oprite VEZI soluția experților pentru reducerea accidentelor de muncă
Șantierele din România rămân sub lupa strictă a inspectorilor, iar cifrele oficiale arată o realitate îngrijorătoare... -
Inițiativă: Elevii din Jucu, premiați cu biciclete, trotinete și role
Primăria comunei Jucu a găsit o nouă modalitate pentru a-i stimula pe copii să învețe. Ea...
