Trei dintre foștii lideri ai PNȚCD Cluj au anunțat că se vor întoarce în acest partid pentru a participa la reunificarea acestei formațiuni politice. Este vorba de profesorii Doru Radosav, directorul Bibliotecii Centrale Universitare și cadru didactic la Universitatea Babeș-Bolyai, de Ioan Vida Simiti, prodecanul Facultății de Ingineria Materialelor și a Mediului din cadrul Universității Tehnice, și de Dumitru Zdrenghea, de la Universitatea de Medicină și Farmacie, unul dintre cei mai renumiți cardiologi din România.Cei trei profesori universitari au decis să se întoarcă în PNȚCD, după ce s-au întâlnit cu fostul premier Victor Ciorbea. Acesta se află într-un turneu prin Transilvania, prin intermediul căruia încearcă să îi convingă pe liderii organizațiilor județene ale PNȚCD să participe la congresul de unificare al acestui partid, programat în 18 iunie.
Related posts
-
Alertă de Cod Portocaliu în Cluj: 351 de farmacii devin puncte de prim-ajutor
Județul Cluj intră sub incidența unui Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat. Valul de... -
Mii de amenzi de la ISC și sute de șantiere oprite VEZI soluția experților pentru reducerea accidentelor de muncă
Șantierele din România rămân sub lupa strictă a inspectorilor, iar cifrele oficiale arată o realitate îngrijorătoare... -
Inițiativă: Elevii din Jucu, premiați cu biciclete, trotinete și role
Primăria comunei Jucu a găsit o nouă modalitate pentru a-i stimula pe copii să învețe. Ea...
