CFR Cluj, eliminată de Young Boys Berna

CFR Cluj a fost eliminată în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor de către campioana Elveției, Young Boys Berna. Clujenii au pierdut meciul din deplasare cu 3-1, în condițiile în care, în meciul tur, scorul fusese de 1-1.

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 4, prin Bilel Omrani. Elvețienii au egalat în minutul 23, prin Siebatcheu, iar Ngalameu a marcat pentru 2-1 două minute mai târziu. Scorul final al partidei a fost stabilit de Sietcheu în minutul 42.

CFR Cluj va continua în play-off-ul Ligii Europa, acolo unde va juca împotriva echipei Steaua Roșie Belgrad.