„U” Jolidon s-a distrat cu Universitatea Reşiţa

Echipa de handbal feminin „U” Jolidon Cluj a câştigat lejer meciul cu Universitatea Reşiţa, 39-26 (19-12) şi a rămas în cursa pentru locul al doilea în clasament.Clujencele au început relaxat meciul din Sala Sporturilor „Horia Demian” împotriva reşiţencelor, în etapa a 12-a a Ligii Naţionale şi le-au dat posibilitatea acestora să conducă în dese rânduri pe tabelă în primele 15 minute. Pe finalul primei reprize, însă, ardelencele au reuşit să se concentreze şi, mai ales datorită valorii superioare a lotului, au pus o diferenţă de şapte goluri până la pauză, 19-12. În cea de-a doua parte a meciului, gazdele nu au mai lăsat garda jos şi le-au tăiat din start orice gând de revenire în meci a lui Haşegan şi compania. Astfel, „U” Jolidon a reuşit o nouă victorie lejeră pe teren propriu, 36-29 şi a rămas pe locul trei în clasament, cu 17 puncte, la egalitate cu alte trei formaţii. De cealaltă parte, echipa reşiţeană a acumulat a şaptea înfrângere a sezonului şi ocupă locul nouă, cu acelaşi număr de puncte.