Se vând deja bilete pentru filmele de la TIFF 2010


Organizatorii celei de-a noua ediţii a Festivalului Internaţional de Film Transilvania – TIFF 2010 au pus deja în vânzare biletele pentru filmele din program, începând de luni, 24 mai la cinema Republica, cinema Arta, cinema Victoria şi City Cinema din complexul Iulius Mall. Programul festivalului este disponibil, de asemenea, pe site-ul festivalului, la secţiunea Program: http://www.tiff.ro/program

Organizatorii şi-au propus să încurajeze achiziţionarea biletelor cu anticipaţie pregătind în acest an, cinefililor, o ofertă irezistibilă. Cei care vor cumpăra bilete cu minim o zi înaintea proiecţiei, vor plăti un preţ special de 8 lei. Elevii, studenţii şi pensionarii beneficiază de reducere, astfel că preţul unui bilet pentru aceştia va fi de 6 lei. Biletul cumpărat în ziua proiecţiei beneficiază de un preţ unic, de 10 lei, pentru toate categorille de spectatori. Accesul la proiecţiile de la TIFF Meeting Point, de la Muzeul de Artă, este gratuit.

Tot de luni, 24 mai, sunt puse la dispoziţia publicului 60 de carduri TIFF cu valoare de 200 lei. Cardul garantează accesul la 35 de proiecţii, la alegere, cu excepţia galelor de deschidere şi închidere. Deţinătorul cardului îşi va putea procura bilete în avans (sau în ziua proiecţiei) pentru orice film din programul TIFF, în limita locurilor libere, prin prezentarea cardului la orice casierie TIFF. Pentru a putea beneficia de acest card, doritorii trebuie să trimită un e-mail cu datele lor de identificare şi o poză în format .jpg la adresa bilete@tiff.ro sau de la casieria TIFF din holul cinematografului Republica.

Programul casieriilor este de luni, 24 mai – joi, 27 mai: 11h00 – 18h00; vineri, 28 mai – duminică, 6 iunie: 09h00 – 23h00. Biletele de intrare pentru orice film, din orice locaţie a festivalului, pot fi obţinute de la orice casierie TIFF

Related posts

Leave a Comment