Gadgeturi oferite ca premii în cadrul celei de-a III-a ediții a conferinței de mobile la Cluj Napoca, MobOS

Mai sunt trei zile până la debutul celei de-a III- ediții a conferinței anuale MobOS (Mobile Operating Systems) la Cluj-Napoca. Desfășurată în perioada 18 – 19 februarie 2016, la MobOS sunt așteptați anul acesta peste 200 de pasionați de dezvoltarea aplicaţiilor mobile și internet of things (IoT). Organizatorii au pregătit două zile de sesiuni intensive, alături de şapte vorbitori internaționali și şapte vorbitori locali și naționali. La conferință se vor acorda celor mai implicați si proactivi participanți 11 premii sub forma unor gadgeturi de interes pentru pasionați.Ediția din 2016 pregăteste o agendă de prezentări și ateliere intensive de lucru atât pentru specialiștii pe tehnologia Android cât și pentru cei specializați pe iOS. În prima zi participanții vor asista la peste 10 prezentări specializate pe tehnologiile iOS și Android, prezentări susținute atât de vorbitori internaționali cât și de vorbitori locali. Ziua se va încheia cu o discuție-panel unde participanții vor putea afla părerile specialiștilor internaționali legate de ultimele trenduri și probleme în tehnologia mobilă.

În cadrul primei zile a evenimentului, ziua de prezentări, se vor acorda premii celor mai implicați participanți. Sunt astfel pregătite 2 Fitbit-uri din partea Fortech, un Apple Watch și un Smartwatch LG din partea Yardi România, un elicopter-dronă din partea Endava, 4 device-uri de găsire a obiectelor pierdute din partea Tintag si 2 pachete Enterprise Beacons din partea Onyx Beacon. La fiecare prezentare se va acorda un premiu fie celui mai activ participant, fie participantului cu întrebarea cea mai interesantă, aleasă de vorbitor.

A doua zi a conferinței este dedicată atelierelor de lucru, de nivel intermediar-avansat, 2 pe tehnologia Android si 2 pe tehnologia iOS, acestea fiind susținute și de vorbitori internaționali, dar și de vorbitori din comunitatea de mobile din Cluj, Iași și Timișoara.

În pararel cu agenda pe cele două zile de conferință se va desfășura Târgul de Wearables unde și-au anunțat deja prezenta cu roboți și gadgeturi partenerii noștri Accenture și Tintag, precum și colaboratori și pasionați din comunitatea MobOS și dezvoltatori de wearables. Tot aici, vor participa și își vor prezenta produsele start-up-uri și inițiative locale din zona de mobile.

MobOS este cea mai mare conferință de mobile din Transilvania și un moment important de interacțiune a comunității de specialiști din domeniu. Conferința nu ar fi posibilă fără implicarea și susținerea partenerilor, în acest an anuntându-și interesul Endava (Partner Premium), Accenture, Fortech si Yardi (Parteneri Gold), 3 Pillar Global, Telenav (Parteneri Bronze), Contentful (Partener After Party), Appsrise (Partener Dezvoltare), OnyxBeacon si Tintag (Parteneri Gadgets), Muza Events (Parteneri Design) și Școala Informală de IT, precum și partenerilor noștri media, Today Software Magazine, Cluj.com și Cluj Today.

Locurile la atelierele de lucru sunt epuizate, înscrierea mai fiind posibilă doar la prima zi a evenimentului, ziua de prezentări. Pentru detalii suplimentare despre program și tematică, precum și pentru înscrieri individuale puteți vizita site-ul conferinței la: http://romobos.com/.

Related posts

Leave a Comment