Andi Vanca, Electric Castle: Ne așteptăm la 80.000 de oameni în cele 4 zile de festival

Coautor: Andreea Popescu@Dispersie

Festivalul Electric Castle se apropie cu pași repezi. Anul acesta, va avea loc în perioada 19-22 iunie. Citiți mai jos un interviu cu Andi Vanca, PR Manager al festivalului, despre secretele organizarii unui astfel de eveniment.Care sunt cele mai importante noutati pe care le aduce aceasta editie a festivalului?

Andi Vanca: Anul acesta suntem Bigger / Stronger / Better! Fata de anul trecut vom avea 4 zile de festival, 5 scene si peste 130 de artisti! Suprafata festivalului va fi mult marita, zona de sporturi extreme ca fi mult mai spectaculoasa, iar activitatile de la festival vor fi mai multe. Vom avea un camping care suporta 10.000 de oameni, iar ca audienta de asteptam la 20.000 de oameni pe zi, asta insemnand 80.000 de oameni in cele 4 zile de festival.

Care este secretul cu care ati reusit sa convingeti nume importante sa vina la un festival atat de nou?

Ediția de anul trecut a avut un feedback extraordinar atât din partea publicului cât și din partea artiștilor. Lucrul acesta a contat enorm. A contat și că de-a lungul timpului am menținut o relație foarte bună cu label-urile mari. Atâta timp cât îți respecți promisiunile față de artiști, iar ei se simt bine la eveniment, vor reveni cu siguranță sau te vor recomanda mai departe.

Care ar fi recomandarile dvs. personale?

Electric Castle este în primul rând o poveste, așadar le recomand tuturor celor care vor veni la Castel să se bucure de tot ce înseamnă această poveste, din prima până în ultima zi. Să exploreze suprafața festivalului și să se bucure de toate activitățile de acolo.

Related posts

Leave a Comment