CFR Cluj, ingenuncheata de Viitorul Constanta

Autor: Claudiu.Padurean din 7 octombrie 2019, Vizualizari: 339

CFR Cluj, ingenuncheata de Viitorul ConstantaCFR Cluj a suferit o înfrângere drastică în meciul disputat în deplasare, împotriva Viitorului Constanţa. Scorul final a fost de 3-1 în favoarea echipei antrenate de Gheorghe Hagi.

Prima repriză a fost una catastrofală pentru CFR Cluj, în condiţiile în care jucătorii lui Dan Petrescu au părut epuizaţi după meciul din Liga Europa cu Celtic Glasgow şi după peripeţiile de la întoarcere, când au fost nevoiţi să aştepte cu orele prin aeroporturi. Peteleu a înscris un autogol inexplicabil, iar Matei a înscris spectaculos, cu un şut plasat în vinclul porţii apărate de Arlauskis. În minutul 57, Rivaldinho a făcut 3-0. CFR Cluj a reuşit să înscrie doar cu ajutorul unui penalty, transformat de Culio.

Ca urmare a acestei victorii, Viitorul Constanţa a egalat-o pe CFR Cluj la puncte. Totuşii, clujenii rămân pe primul loc în Liga I, graţie unui golaveraj mai bun.