Victorie mare pentru CFR la Târgu Jiu

Autor: Adela Moldovan din 29 martie 2014, Vizualizari: 1 633

Victorie mare pentru CFR la Târgu JiuCFR Cluj a câştigat primul meci din 2014, 1-0 la Târgu Jiu, după un gol marcat de Piccolo în prelungirile meciului. Banii viraţi pe două luni în conturile feroviarilor au contribuit la o motivaţie suplimentară a acestora pe terenul Pandurilor, iar norocul nu a lipsit nici el din tabăra alb-vişinie.
Astfel, după ce au scăpat fără gol primit la o ocazie a gazdelor în prima repriză, clujenii au dat lovitura când nici ei nu se mai aşteptau, în al doilea minut de prelungire, după o lovitură de colţ. Prima victorie din 2014 a adus o bucurie nebună în rândul jucătorilor şi al staff-ului tehnic, iar CFR-iştii se pregătesc, acum, să dubleze aceste puncte în etapa următoare, când vor primi, la Mediaş, vizita Petrolului Ploieşti. Meciul nu se joacă în Gruia din cauza incidentelor de la derby-ul cu “U”, care au dus la suspendarea terenului propriu.dle templates freefilm online

Categoria: Sport

Ati intrat ca userul nelogat. Va rugam sa intrat in cont-ul d-voastra.
Va recomandam sa va inregistrati daca nu aveti cont.